Toyota-C-HR4-768x431

آیا تویوتا C-HR واقعا به زودی به بازار ایران می آید؟

تویوتا C-HR در بهمن ۱۳۹۵ به نمایشگاه بین المللی خودرو تهران آمد و توانست به عنوان یکی از جذابترین خودروهای حاضر در نمایشگاه شناخته شود. پیش ثبت نام این کراس اوور جذاب نیز در روزهای پایانی سال ۹۵ انجام گردید. حال به تازگی در سایت رسمی ایرتویا، مشخصات فنی این خودرو قرار گرفته است و تمام امکانات آن نیز منتشر شده است. اما آیا این خودرو به زودی به بازار ایران وارد خواهد شد؟

شرکت ایرتویا با نمایش این خودرو که یکی از جدیدترین محصولات شرکت تویوتا می باشد در نمایشگاه خودرو تهران هیاهوی خاصی را به پا کرد. نمایش C-HR چند پیام از سوی ایرتویا برای مشتریان، بازدیدکنندگان و مطبوعات داشت؛ اول این که ایرتویا می خواست نشان بدهد که با کمپانی مادر در تماس مستقیم است و توانایی به نمایش گذاشتن محصول کمیاب و بسیار جدید تویوتا را دارد. دوم این که ایرتویا همچنان زنده و پویاست و اگر چه که مدتی تنها با فروش پریوس از سبد محصولات تویوتا و لکسوس NX امورات می گذراند، اما با قدرتی بیش از پیش بازگشته است. 

حال ایرتویا این خودروی محبوب را در سبد محصولات خود قرار داده است و آپشن ها و مشخصات فنی آن را تشریح نموده است، ولی هنوز هیچ گونه شرایط فروش و قیمت رسمی آن را اعلام ننموده است. هر چند از طرفی تویوتا C-HR به فهرست خودروهای سواری مجاز برای واردات در سال ۹۶ افزوده شده است ولی بر طبق اطلاعات و تحقیقات از کشورهای حوزه خلیج فارس که منبع اصلی تامین خودرو واردکنندگان ایرانی می باشد هیچ گونه ترانزیت پر تعداد این خودروی محبوب در این کشورها دیده نمی شود و تنها تعداد بسیار محدود آن از اروپا در حال انتقال به خلیج فارس می باشند.

با جمع بندی مطالب فوق می توان به این نتیجه رسید که خوش بینانه است انتظار حضور تویوتا C-HR را در نیمه اول سال ۹۶ در خیابان های ایران داشته باشیم ولی احتمال تحویل آن به مشتریان در نیمه دوم سال ۹۶ محتمل به نظر می رسد. با این اوصاف ایرتویا در حال تلاش است که شور و شوق برآمده از نمایشگاه خودرو تهران در مورد این خودروی پرطرفدار را زنده نگه دارد تا بتواند در این کلاس پر رقیب، فروش خوبی را پس از مدت ها حضور کم رنگ در بازار ایران تجربه نماید.

نویسنده: اسمعیل قدمگاهی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *