ایران خودرو هفته پیش چه قراردادی امضا کرد؟

سه شنبه هفته قبل، طی مراسمی قرارداد تفاهم نامه ۱۰ جانبه ای بین ایران خودرو و شرکای جدید این شرکت امضا شد. این مراسم در شرکت ساپکو با حضور مدیران ارشد شرکت ها، سفرا، مقامات مسئول و خبرنگاران برگزار شد.
ارزش این قرار داد، که هزار میلیارد تومان اعلام می شود، باعث خواهد شد تا از دو سال و نیم آینده، ایران خودرو محصولاتی با استانداردهای روز جهانی به بازار ایران و منطقه معرفی کند. در این مراسم، یکی از مهم ترین مدیران صنایع خودرویی جهان حضور داشت. سیلیویو انگُری، مدیرعامل کمپانی پینین فارینا ایتالیا است که این برند یکی از موثرترین و مهم ترین بخش های صنعت خودرو دنیا را در دست گرفته است. انگری در مراسم عقد تفاهم نامه ایران خودرو با شرکای خارجی حضور داشت تا با امضای خود همکاری پینین فارینا را با ایران خودرو شروع کند.
پینین فارینا ایتالیا، به عنوان طراح اصلی پلتفرم ماژول ایران خودرو شناخته می شود که قرار است محصولات جدید این شرکت بر مبنا طراحی های ایتالیایی به بازار عرضه شود. در سال های گذشته، پینین فارینا بارها توسط کارشناسان صنعت خودرو و نشریات معتبر دنیا، به عنوان قطب طراحی خودرو معرفی شده است و با سابقه ۸۷ ساله، به عنوان تخصصی ترین و قوی ترین کمپانی طراحی خودرو در دنیا شناخته می شود. اعتبار این شرکت به حدی است که همیشه در نمایشگاه های معتبر خودرویی جهان، غرفه ای منحصر به فرد را به خود اختصاص می دهد. تا به امروز پینین فارینا اسطوره های صنعت خودروسازی را به دنیا معرفی کرده است که از میان این همکاری ها می توان به مشارکت با فراری، آلفارومئو، مازراتی و… اشاره کرد. این شرکت در برخی طراحی خودروهای چینی سهیم بوده که نام آن باعث شهرت برخی برنده ای چینی شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *