Chery-Tiggo_5__mp639_pic_133893

تولید چری تیگو ۵ با رشدی بیش از پنج برابر

چری تیگو۵ را می توان یکی از محبوب ترین کراس اوورهای چینی بازار دانست. این خودرو در سال ۹۴ به بازار ایران توسط مدیران خودرو معرفی شد و اولین محصول مونتاژی بود که پنج سال یا ۱۵۰ هزار کیلومتر گارانتی به آن تعلق می گرفت.

در همان سال اول، مدیران خودرو توانست تیگو۵ را با تیراژ دو هزار و ۳۸۲ دستگاه به بازار عرضه کند. ولی در سال ۹۵، رشد بیش از پانصد درصدی تولید این خودرو باعث شد تا این کراس اوور چینی ۱۴ هزار و ۹۹۲ دستگاه در خط تولید کرمان مدیران خودرو مونتاژ شود. به عبارت ساده می توان گفت که این خودرو در حال حاضر بیش از ۱۷ هزار مشتری در بازار ایران دارد که هر روز به جمع آن ها اضافه می شود. شرایط فروش اقساطی را می توان یکی از دلایل اصلی فروش این خودرو با تیراژ بالا در این دو سال دانست.
نکته جالبتر این است که کمپانی چری در چین، ۵۵ هزار و ۷۵ دستگاه از تیگو۵ را در سال ۲۰۱۶ تولید کرده است و با این تیراژ تولید، عنوان پنجاه و پنجمین کراس اوور محبوب چین را برای این خودرو به دست آورده است. با نگاهی ساده می توان فهیمد که امروز سیاست چینی ها در بازار ایران جواب داده است و باعث شده تا بخش قابل توجهی از صادرات را به بازار ایران داشته باشد و با مشارکت شرکای ایرانی، سطح بالایی از تولید را در بازار کشورهای هدف داشته باشد.
چند ماه پیش، شرکت مدیران خودرو تیگو۵ فیس لیفت را به بازار ایران معرفی کرد. این خودرو از نظر طراحی و برخی امکانات رفاهی تغییر کرد و با قیمت ۹۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در نسخه اکسلنت روانه بازار شد. با آغاز سال ۹۶، مدیران خودرو افزایش قیمتی را برای خودروهای تولیدی خود اتخاذ کرد و باعث شد تا قیمت تمام شده تیگو۵ اکسلنت به ۱۰۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان برسد.

منبع: اسب بخار

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *