saipa-platform-2

جزئیات خودرو مشاهده شده سایپا در هند

حدود یک ماه پیش، ویدئویی در فضای مجازی هند منتشر شد که خبر از ورود یک خودرو ایرانی به این کشور داشت و گویا برای انجام برخی تست ها به هند رفته بود.

حال برخی رسانه ها به این مسئله پرداخته اند که این خودرو پروژه SP100 سایپا است و با مشارکت رنو به بهره برداری نزدیک می شود. دلیل وجود نام رنو در این خبرها، روایت خودرو سایپا در محدوده مرکز تحقیقات رنو در هند بوده و برای همین این محصول را مشارکتی با کمپانی رنو و دفتر هند می دانند. دفتر رنو هند پیش از این خودرو کویید را طراحی کرده بود و توانست تا این هاچبک را به عنوان یک محصول رسمی رنو به بازارهای مختلف معرفی کند.
اما تحلیل های واقعی تری در خصوص حضور خودرو جدید سایپا در هند و نزدیکی مرکز تحقیقات رنو وجود دارد. اولین نظریه می گوید که سال گذشته کویید سفید رنگ نسخه بازار هند در مجموعه سایپا دیده شد و اما بعدا مشخص گردید که سایپا تنها برای انجام برخی تست ها آن را به ایران آورده و گویا مرکز تحقیقات رنو هند و سایپا در انجام تعدادی از پروژه ها و تست های تولید و مهندسی با هم همکاری دارند. از همین رو احتمال می دهند که حضور خودرو جدید سایپا در هند می تواند برای انجام برخی تست ها در مرکز تحقیقات رنو باشد و برای همین این سدان در محدوده مرکز تحقیقات این نشان فرانسوی در این کشور دیده شده است.
نظریه دوم می گوید که در کنار انجام برخی تست ها در مرکز رنو هند، این کشور معتبرترین قطعه سازان جهان را در دل خود دارد که شهرت زیادی را در بازار جهانی به خود اختصاص داده اند و با توجه به نمونه ارسالی، برای ساخت و تولید نمونه هایی از قطعات این پروژه، سایپا این خودرو را به هند فرستاده است.

طبق تصاویر منتشر شده، ابعاد و اندازه و همچنین برخی الگوهای ثابت در پلتفرم جدید سایپا، با خودروهای رنو و داچیا هیچ اشتراکی ندارند. همچنین قطعاتی چون چراغ ها، پشت آمپر، صندلی ها، رینگ ها و… هنوز برای این سدان ساخته نشده است. اما با توجه به ویدئو منتشر شده، معلوم است که قالب های داشبورد و رودری ها تکمیل شده و تنها بخش تزیینات و قطعات الکتریکی به نسخه نهایی نزدیک نشده اند.
در مطلب قبلی اسب بخار در خصوص پلتفرم جدید سایپا، اشاره شده که مرکز تحقیقات این شرکت بر اساس برخی شنیده ها به سراغ یکی از پلتفرم های اتاق Vios یا همان یاریس سدان تویوتا رفته است. حال در فیلم منتشر شده معلوم است که اشتراک ابعادی زیاد میان خودرو سایپا با Vios وجود دارد و حتی برخی قطعات مانند فریم درها، شیشه ها، درب باک و… شباهت بسیار زیادی با الگوی تویوتا دارد. بسیاری از کارشناسان می گویند که سدان جدید سایپا ذات XP90 تویوتا را دارد و برخی جزئیات ظاهری XP150 را دنبال می کند. تصاویر نه چندان واضح از کابین خودروی جدید سایپا نشان می دهد که در طراحی داخلی اصول شرکای تجاری چینی دیده می شود. همچنین نسخه اتوماتیک برای انجام فرایند تولید و مهندسی به هند رفته و نوع قالب ستون های A و B و C نشان می دهد که احتمال قریب به یقین، سدان سایپا بر مبنا Vios طراحی شده است. در طراحی جلوی خودرو، اصول طراحی اروپایی آن هم به سبک مرسدس بنز دیده می شود.
آن طور که از مراسم های خبری سایپا مشخص است، این شرکت پیشرانه ۱٫۲ لیتری توربو سه سیلندر ۱۳۰ تا ۱۶۰ اسب بخار را برای محصولات جدید خود انتخاب کرده و کمپانی AVL اتریش نیز در ساخت و طراحی این موتور با سایپا سهیم بوده است.
هنوز مشخص نیست که این خودرو پروژه SP100، SP200 و یا SP300 است. برخی نام این پروژه ها را X300 می دانند. اما آن چیز که از مدارک مرکز تحقیقات سایپا به بیرون آمده است، سایپا برنامه دارد تا هر کدام از پلتفرم ها را در نسخه های مختلفی چون کراس اوور در سال های آتی به بازار کشور عرضه کند. هنوز شرکت سایپا توضیحی در خصوص این رویداد خبری نداده و اطلاعات منتشر شده بر اساس شنیده های قبلی و برخی مدارک ماه های گذشته است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *