رئیس سازمان حفاظت محیط زیست سوار بر خودرو هیبریدی

گویا دو دستگاه میتسوبیشی اوتلندر هیبرید فیس قدیم، در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته است.
در حاشیه مراسم تحویل تاکسی های نو در شرکت ایران خودرو، معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، با اوتلندر سفید رنگ هیبرید به مراسم آمد. این خودرو که بر مبنا برخی شنیده ها تنها در دو نسخه به ایران وارد شده است، در حال حاضر اختیار این سازمان دولتی بوده و مدیران سازمان را جابجا می کند. احتمال داده می شود که شرکت آرین موتور به عنوان نماینده رسمی میتسوبیشی در ایران، سال آینده به بازار ایران عرضه شود. شایان ذکر است که نسخه فیس لیفت اوتلندر برای عرضه رسمی با پیشرانه هیبریدی به بازار ایران وارد می شود و این دو خودرو با فیس قدیم، تنها به عنوان نمونه در ایران حضور دارند.

Outlander-PHEV2-768x431

رئیس سازمان محیط زیست در سخنرانی خود در این مراسم اعلام کرد: باید صنعت خودرو ایران به سمت خودروهای برقی و هیبریدی برود و شرکت های تولیدکننده و واردکننده، قدمی در راه هوای پاک بردارند.
خبرنگاران و عکاسان در حاشیه این مراسم به سراغ این خودرو رفتند تا از نزدیک برخی ویژگی های آن را بسنجند. این خودرو در نسخه امکانات معمولی به بازار ایران آمده و در آن خبری از امکانات سطح فول مانند سانروف نیست. همچنین در برخی قسمت های جزئی هم از نظر ظاهری نسبت به مدل های فیس قدیم بنزینی در ایران تفاوت دارد. نکته جالبتر آن است که قاب پلاک این خودرو برای شرکت آرین موتور بوده و این بدان معناست که خودروها به صورت رسمی از طریق این شرکت به کشور آمده اند. پیش بینی می شود اگر شرکت آرین موتور بخواهد این کراس اوور هیبریدی را به بازار ایران عرضه کند و نسخه فول آن را در اختیار مشتریان قرار دهد، قیمتی حدود ۲۲۰ میلیون تومان را برای آن انتخاب کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *