rohani-1

رییس جمهور طرح توليد انبوه دناپِلاس و پژو۲۰۰۸ را افتتاح کرد

به گزارش ايكوپرس، محصول دناپِلاس مدل جديدی از خودروی ملی دنا است كه در مركز تحقيقات ايران خودرو از جنبه های كيفی و تجهيزات و ظاهری ارتقا يافته است. دناپِلاس نخستین خودروی داخلی است که با چهار ایربگ ساخته شده و از این جهت در سطح مطلوبی از استانداردهای ایمنی قرار دارد.
طراحي خودروی دنا پلاس صرفا توسط كارشناسان ايران خودرو انجام شده و در ساخت ماشين آلات مورد نياز خط جديد توليد، همکاری هايی با شرکت های بين المللي صورت گرفته است.

پژو۲۰۰۸ نيز نخستين محصول “ايكاپ”، شركت مشترك ايران خودرو و پژو فرانسه است كه در ايران به مرحله توليد رسيده است. دور تازه همكاري هاي ايران خودرو و پژو با امضاي قرارداد بين مديران دو گروه خودروساز و در حضور روساي جمهور ايران و فرانسه به امضا رسيد. اين قرارداد نخستين قرارداد پسابرجامي ايران با كشورهاي غربي بود كه منجر به توليد محصولات به روز اروپائي در ايران شد. سرمايه گذاري مستقيم طرف خارجي، انتقال دانش و تكنولوژي و صادرات ۳۰درصد محصولات توليد اين شركت از الزامات اين قرارداد به شمار مي آيد.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو در حاشیه بازدید رئیس جمهور از خط تولید پژو۲۰۰۸ و دنا پلاس اعلام کرد: فردا فروش دنا پلاس آغاز می شود. همچنین هاشم یکه زارع در ادامه گفت: در آینده نزدیک نیز فروش پژو ۲۰۰۸ هم آغاز می شود. پیش بینی می شود که ایران خودرو فروش پژو ۲۰۰۸ را طی دو هفته آینده اعلام کند. پیش از این در برخی رسانه ها تصاویری از نامه نگاری داخلی شرکت ایران خودرو منتشر شده بود که خبر از پیش فروش این کراس اوور فرانسوی مونتاژ داخل در اردیبهشت ۹۶ می داد. همچنین در آن نامه زمان تحویل خودرو برای مرداد سال جاری اعلام شده بود. با توجه به گفته های مدیرعامل ایران خودرو، احتمالا تا چند ساعت دیگر بخش نامه فروش دنا پلاس توسط این شرکت اعلام می شود. ایران خودرو با آغاز سال جدید، لیست قیمت محصولات خود را اعلام کرد که در آن، بهای تمام شده دنا پلاس برای مشتریان ۴۶ میلیون و ۳۱ هزار تومان اعلام شده بود.

رییس‌ جمهور در حاشیه آغاز تولید انبوه دو خوروی دنا پلاس و پژو ۲۰۰۸ در گروه صنعتی ایران خودرو در جمع خبرنگاران، در پاسخ به این سوال که برنامه اصلی دولت برای حمایت از تولید داخلی در آینده چه خواهد بود، گفت: اساس پیشرفت کشور ما در سایه تولید، خواهد بود و حتی موضوع اشتغال نیز در سایه توسعه تولید قرار دارد. دکتر روحانی افزود: استقلال اقتصادی، خوداتکایی و خودکفایی کشور در سایه توسعه تولید ملی است. رییس‌ جمهور با اشاره به آغاز تولید انبوه دو خودروی دنا پلاس و پژو ۲۰۰۸، خاطر نشان کرد: خودروی دنا پلاس صد در صد ایرانی و پژو ۲۰۰۸ خودروی تولید مشترک ایران و فرانسه است که با سرمایه‌گذاری مساوی در حال تولید است.

دکتر روحانی در ادامه افزود: این اولین بار است که در صنعت خودرو وارد رقابت جهانی می‌شویم به طوری که ۳۰ درصد خودروهایی که در اینجا به تولید نهایی می‌رسد به دیگر کشورهای جهان، صادر خواهد شد و خودرویی که امروز در اختیار مردم ایران قرار می‌گیرد، ۱٫۵ ماه پیش در فرانسه وارد بازار شده است. رییس‌ جمهور با اشاره به اینکه امروز خودروسازی ایران وارد رقابت و بازار جهانی شده است، گفت: امروز روز بسیار مبارکی برای صنعت خودرو، مهندسین و کارگران ما و کشور ما خواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *