jarime1

معترضان به جرایم؛ عکس تخلف را دریافت می‌کنند

براساس اعلام رئیس‌مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، سامانه دیگری در پلیس راهور نهایی شده است و به‌زودی به‌کارگیری خواهد شد. فعالیت این سامانه درزمینه نشان دادن تصویر پلاک خودروها حین تخلف است.
به گزارش اخبار خودرو ، هرروز تعداد دوربین‌های شهری و بین‌شهری بیشتر می‌شود تا عکس‌های بیشتری از رانندگان هنگام تخلف ثبت شود. به‌گفته رئیس‌پلیس ترافیک شهری تهران اکنون بالغ بر یک‌هزار دوربین در سطح کشور نصب شده‌اند و رفتار رانندگان را لحظه به لحظه رصد می‌کنند.
هرچند سایت راهور حالا با ارائه عکس خودرو هنگام تخلف به معترضان جرایم به‌عنوان مرجع اثبات تخلفات شناخته می‌شود اما پلیس راهور به این سایت بسنده نکرده و درحال راه‌اندازی سامانه دیگری برای نشان دادن پلاک خودروها حین تخلف است.
رونمایی از سامانه‌ جدید، به‌زودی
پلیس راهور تمام توان خود را برای مکانیزه کردن ابزارهای نظارتی به کارگرفته تا بتواند میزان تخلفات را در سراسر راه‌ها کاهش دهد. دوربین‌های ثبت تخلف، سامانه سیمفا و حالا سامانه جدیدی برای رویت عکس‌ پلاک خودروهای متخلف . استفاده از تجهیزات و امکانات کنترلی هوشمند در کاهش تخلفات رانندگی و همچنین حوادث تاثیر بسزایی دارند.
در همین‌راستا پلیس همواره به‌دنبال استفاده از این امکانات و تجهیزات بوده که نمونه آن نصب دوربین‌های هوشمند کنترلی و ثبت تخلفات آن در معابر، بزرگراه‌ها و تقاطع‌های پایتخت است.
رانندگانی که به هر‌دلیل نسبت به ثبت تخلف خود معترض باشند، می‌توانند با مراجعه به سایت راهور و وارد کردن شماره پلاک، تصویر خودروی خود حین تخلف را که توسط دوربین‌ها ثبت شده است، مشاهده کنند.
براساس اعلام رئیس‌مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، سامانه دیگری در پلیس راهور نهایی شده است و به‌زودی به‌کارگیری خواهد شد. فعالیت این سامانه درزمینه نشان دادن تصویر پلاک خودروها حین تخلف است.
با استفاده از این سامانه رانندگانی که ممکن است به هردلیل نسبت به ثبت تخلف خود معترض باشند، می‌توانند با مراجعه به سایت راهور و وارد کردن شماره پلاک، تصویر خودروی خود را حین تخلف که توسط دوربین‌ها ثبت شده است، مشاهده کنند.
دوربین‌های ثبت تخلف در سراسر کشور
سرهنگ داوود قاسمیان، رئیس‌پلیس ترافیک شهری تهران در گفت‌وگو با «دنیای خودرو» درباره تعداد دوربین‌های موجود در سطح کشور گفت: «در سطح کشور بالغ بر یک‌هزار دوربین وجود دارد که تمام تخلفات رانندگان متخلف را رصد و ثبت می‌کنند.»
وی در ادامه عنوان کرد: «اگر جریمه یا تخلف مورد اعتراض در دوربین‌ها ثبت نشده باشد، افراد می‌توانند اعتراض خود را ثبت کنند و پس از بررسی اعتراض در صورتی که محق بودن راننده اثبات شود، جریمه حذف خواهد شد.»

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *