Mashad-EXPO

نمايشگاه پولكی خودرو مشهد، عجیب و سوال برانگیز!

هفدهمين نمايشگاه بين المللی خودرو قطعات و صنايع وابسته از تاريخ ١٦ الي ٢٠ مرداد در شهر مشهد در حال برگزاری است و اين نمايشگاه از همه جهات براي شركت ها و بازديدكنندگان هائز اهميت است.

اما هنگام ورود به نمايشگاه قبل از گيت ورودی، باجه ای برای دريافت بليط وجود دارد و از تمام بازديدكنندگان و علاقه مندان ٢٥٠٠ تومان جهت بازديد از نمايشگاه دريافت می كنند. اين در حالی است كه در هيچ كدام يك از استانها هيچ هزينه ورودی بابت بازديد از نمايشگاه خودرو از مردم دريافت نمی شود. حتی سال ۹۵ که نمایشگاه خودرو تهران به عنوان پربازدیدترین نمایشگاه خودرو کشور شناخته شد، بازدیدکنندگان هزینه ای را برای بازدید پرداخت نمی کردند. تنها برای بخش موزه نمایشگاه هزینه ورودی در نظر گرفته شده بود که نهادی مجزا از ستاد برگزاری نمایشگاه در امور آن دخل و تصرف داشت.
نكته جالب آنجاست كه اين هزينه باعث كم رونق شدن نمايشگاه و عدم استقبال مردم نشده و روزانه تعداد بسياری از علاقه مندان به خودرو برای آشنايی بيشتر با محصولات جديد و فعالان اقتصادی در زمينه لوازم يدكی و توليد براي آشنايی بيشتر با شركت هاي فعال به اين نمايشگاه مراجعه می كنند. آنچه كه مهم است ميزان بالای هزينه های دريافتی اجاره بها از شركت كننده ها، مسئولين نمايشگاه را مجاب نكرده تا از مردم بازديد كننده هزينه ای دريافت نكنند. باید قبول کرد که نمایشگاه خودرو مشهد از غرفه داران هزینه ای دریافت کرده تا شرایط بازدید مناسب برای آن ها فراهم کند. دلیلی ندارد که حال بخواهد از هر دو طرف سود کند و بهای ورودی را برای هر بازدیدکننده در نظر بگیرد. جالب اینجاست که تعریفی برای هزینه ورودی وجود ندارد. آیا بابت این ۲۵۰۰ تومان به بازدیدکنندگان خدمات ویژه ای ارائه می شود یا تدابیری برای رفاه آن ها انجام شده است؟!

منبع: اسب بخار

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *