VW-Golf-GTi-Performance-2

گلف GTi با چه قیمتی در بازار ایران عرضه می شود؟

طبق اطلاعات موجود در سایت ثبتارش و همچنین اعلام رسمی سازمان توسعه تجارت، فولکس واگن گلف GTi جز خودروهایی است که امکان ثبت سفارش آن وجود دارد و قرار است شرکت ماموت خودرو در آینده نزدیک عرضه آن را در کنار پاسات و تیگوان به صورت وارداتی آغاز نماید.

نوزدهم فروردین سال جاری، گمرک جمهوری اسلامی ایران ارزش رسمی خودروهای مجاز به ورود را اعلام کرد. در این میان، اطلاعاتی دیگر در خصوص فولکس واگن گلف GTi مدل ۲۰۱۸ منتشر شد. طبق ارزش گذاری گمرک برای این هاچبک اسپرت، گلف GTi مدل ۲۰۱۸ بر مبنا واحد پول تجارت اروپایی (XEU) 21 هزار و ۵۷ یورو ارزش دارد.
این در حالی است که برای پاسات این ارزش گذاری ۲۳ هزار و ۹۲۰ یورو و برای تیگوان، ۲۳ هزار و ۳۵۰ اعلام شده است و با توجه به حجم موتور دو لیتری پاسات و گلف GTi و پیشرانه ۱٫۸ لیتری تیگوان، بر اساس قوانین جدید گمرک تعرفه واردات هر سه خودرو یک اندازه بود و ۷۵% محاسبه می شود.
با توجه به اینکه شرکت ماموت خودرو به عنوان نماینده رسمی فولکس واگن آلمان در ایران بهای دو خودرو این نشان تجاری که طبق اعلام گمرک در محدوده ۲۳ تا ۲۴ هزار یورو ارزش دارند را فراتر از ۳۰۰ میلیون تومان اعلام کرده است، به احتمال زیاد فولکس واگن گلف GTi را با ارزش گمرکی کمی کمتر از پاسات و تیگوان، در محدوده ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان به بازار عرضه خواهد کرد.
فولکس واگن گلف GTi به عنوان یکی از محبوبترین و معروفترین هاچبک های بازار جهانی شناخته می شود که هر سال در نسل های مختلف توانسته فروش بالایی را به دست آورد. این خودرو قرار است که با پیشرانه ۱۹۸۴ سی سی توربو به بازار کشور عرضه شود. با توجه به اعلام گمرک در خصوص عرضه گلف GTi در نسخه ۱۶۹ کیلوواتی، مشخص است که ماموت خودرو نمونه پرفورمنس پکیج را به بازار ایران عرضه می کند. این نسخه توان ۲۲۷ اسب بخار را با گشتاور ۳۵۰ نیوتون متر دارد و یک گیربکس شش سرعته دو کلاچه قدرت را به چرخ های جلو می رساند. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت این خودرو در شرایط استاندارد ۶٫۴ ثانیه است و می تواند به حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت به صورت محدود شده برسد.

منبع: اسب بخار

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *